2009. március 20., péntek

A hazafias sör

Bizonyára akadnak olyan honfitársaink, akik azonkívül, hogy magyarok, férfiak és heteroszexuálisak, más kiemelkedő egyéni teljesítménnyel nem büszkélkedhetnek. Valószínűleg e potenciális fogyasztói csoportot igyekszik megnyerni az amúgy nemzetközi tulajdonú Heineken cég a Soproni Sör legújabb reklámjával. Nemzettársaink tehát magyarságuk felett érzett jogos örömüket és elégedettségüket ezentúl az említett sör fogyasztásával is fokozhatják.

Persze tudjuk, a reklám gyakran az eladni kívánt árucikkhez attól teljesen független, de kellemes asszociációkat kíván társítani. Az idősebbek még emlékezhetnek a szerszámokat hirdető csinos nőre: „Jó munkához jó szerszám kell!" A jelen patetikus sörreklámjában sem esik egyetlen szó sem arról, hogy a Soproni Sör jó sör lenne. Pusztán a nemzeti közösséghez tartozás meghitt érzése tölthet el bennünket a klipet látva. (Folytatás)
(nol.hu)

2009. március 19., csütörtök

Világ és válság

A gazdasági válsággal kapcsolatos külföldi példákkal foglalkozunk a Magyar Narancsban múlt héten elindult cikksorozatunkban. Ennek első része a balti államokban tapasztalható krízissel és az arra adott kormányzati válaszokkal foglalkozik:

 

A balti államok válsága - Eurót ide!

A világgazdasági válsággá terebélyesedő pénzügyi krízis Európa-szerte mentőcsomagok tucatjait tette szükségessé. Az uniós kormányok és elemzői központok sorra publikálják a legújabb adatokat, becsléseket, amelyek gyakran a vártnál is súlyosabb problémákat jeleznek. A Baltikumban szociális pánik, utcai zavargások és egyéb belpolitikai viharok kísérik a nemrég még gazdasági csodaként emlegetett államok (Észtország, Lettország, Litvánia) válságkezelő programjainak bevezetését. A régió mára az EU egyik legsúlyosabb válságzónája lett.

(Folytatás...)

2009. március 12., csütörtök

Állj jobbra a metrólépcsőn! - Nemzetközi példák

Az alábbiakban ismertetünk néhány pozitív példát arról, hogyan kampányoltak külföldön a mozgólépcsős "jobbkéz-szabály" mellett. Tudtad például, hogy Londonban már az 1940-es években plakát hívta fel a figyelmet a kulturált közlekedésre? Az itt olvasható anyagot a BKV illetékeseinek is eljuttattuk.
 
Pozitív példák:
A metró mozgólépcsőjén való kulturált közlekedés formáját, amely szerint a jobboldalra állnak azok, akiknek kevésbé sietős a dolguk, hogy szabad elhaladást biztosítsanak azoknak, akik sietnek, szinte minden nagyvárosban ismerik. Az is igaz, hogy ez nem volt mindig így, ahogy a jelenlegi budapesti állapotok is mutatják. Az alábbiakban bemutatunk néhány külföldi példát arra vonatkozóan, milyen eszközökkel sikerült az utazóközönség figyelmét felhívni a jobboldali közlekedés szabályaira:
1. London – „Stand on the Right” – figyelmeztetések a mozgólépcsőket elválasztó felületen:
A brit nagyvárosban sikerrel alkalmazzák a mozgólépcső felületét elválasztó paneleken elhelyezett figyelemfelkeltő táblákat. Az utasok így mozgólépcsőzés közben szembesülnek a figyelmeztetéssel nagyjából 15 méterenként.
A pozitív példák teljes dokumentum letöltéséhez kattints ide!

2009. március 5., csütörtök

A BKV kész egyeztetni az "Állj jobbra!" kampányról

A sajtótájékoztatót követő napokban a BKV munkatársai jelezték, hogy készek egyeztetni a mozgólépcsős kampányunkról. Sor került az első találkozóra is az újkorcsoport és a BKV kommunikációs szakemberei között, ami azzal a számunkra is pozitív megegyezéssel zárult, hogy konkrétumok szintjén is megvizsgálják, milyen eszözökkel lehetne felhívni a figyelmet a kulturált közlekedésre a budapesti metrón.

Az újkorcsoport egy esettanulmánnyal készül, amely röviden bemutat több külföldi példát is, amely sikerrel népszerűsítette az "Állj jobbra!" üzenetét más világvárosokban. Bízunk benne, hogy hamarosan olyan javaslattal tudunk előállni, amely a BKV számára is elfogadható, és a mi véleményünk szerint is kellően figyelemfelkeltő.

Folyt. köv. tehát :)